پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
177
-
الف
+

یادی از شادروان جمشید مشایخی

محمد متوسلانی در آستانه سالگرد درگذشت جمشید مشایخی به ذکر خاطراتی از او پرداخت

محمد متوسلانی بازیگر سینما و تلویزیون ابراز امیدواری کرد که در آینده یک مشایخی دیگر در عرصه سینمای ایران ظهور کند.
به گزارش آی‌فیلم به نقل از خبرآنلاین، محمد متوسلانی بازیگر سینما و تلویزیون  گفت: جمشید مشایخی یک شخصیت خاص در سینما و تئاتر ما بود و جز آدم‌های برجسته این حرفه و بازیگران پرقدرت در این عرصه بو. 
وی افزود: من با ایشان سابقه همکاری در فیلم «ذبیح» و «سه تا جاهل» را داشتم. جمشید مشایخی اولین بار به سبب آشنایی که با گرشا رئوفی (برادر همسرش) داشت، بازی کردن در فیلم «سه تا جاهل» را پذیرفت و از همان جا همکاری ما آغاز شد.
متوسلانی در ادامه یادآور شد: سابقه آشنایی ما با یکدیگر تنها به همکاری در فیلم بازنمی‌گردد؛ جدا از اینکه ما در فیلم همکار یکدیگر بودیم، دوست خانوادگی نیز بودیم. شخصیت جمشید آنقدر دوست داشتنی و زیبا بود که باعث شد خاطرات بسیار زیبایی برای ما به یادگار باقی بماند. ایشان آدم بسیار متواضعی بود و رفتارش با همه بسیار متشخصانه بود. مرحوم مشایخی آدم اهل مطالعه‌ای بود و می‌توانستید  با او درباره مسائل مهم مخصوصا مسائل سینمایی صحبت کنید چون  بسیار روی موضوعاتی که مطرح می‌شد مسلط بود و به قدر کافی سواد داشت.
همچنین وی دربارۀ کمال الملک سینمای ایران اظهار داشت: جمشید مشایخی آنقدر بزرگ بود که کارهایش بیانگر هنر و توانایی او در عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون باشد و توضیح بیشتر من درباره هنر او زیاده گویی است. مشایخی از معدود هنرمندانی بود که مدت طولانی روی صحنه تئاتر و تلویزیون حضور داشت و جزء هنرمندان پر کار و با کیفیت بود. 
متوسلانی در پایان بیان داشت: ممکن است در آینده بازهم بازیگری به توانمندی جمشید مشایخی متولد شود، هیچ چیز غیر ممکن نیست. شاید نشود جمشید مشایخی اما ممکن است بشود بازیگری مانند جمشید مشایخی با یک خصوصیات دیگر؛ هیچ چیز غیرممکن نیست و امیدوارم سینما هر روز موفق‌تر از روز گذشته خود باشد و شاهد یک مشایخی دیگر در سینمای ایران باشیم.
لازم به ذکر است، جمشید مشایخی سه شنبه شب ۱۳ فروردین 98 در بیمارستان عرفان تهران درگذشت.
م ه / ا ز

نظر شما
ارسال نظر