پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
764
-
الف
+

«مرد ایرلندی» جای »راننده تاکسی» را گرفت

«مرد ایرلندی» با امتیاز کامل بهترین فیلم "مارتین اسکورسیزی" در وبسایت «راتن تومیتوز» شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از ایندیپندنت، فیلم «مرد ایرلندی» با عبور از «راننده تاکسی» لقب تحسین شده‌ترین اثر کارنامه مارتین اسکورسیزی از دیدگاه منتقدان را کسب کرد.

«مرد ایرلندی» تا به این لحظه با کسب امتیاز ۱۰۰ درصد از نظر ۸۰ منتقد وبسایت راتن تومیتوز  (Rotten Tomatoes) بالاتر از منتقدپسند ترین فیلم اسکورسیزی تا سال جاری یعنی فیلم کلاسیک «راننده تاکسی» قرار گرفت.

«راننده تاکسی» فیلم درخشان اسکورسیزی که توانست در سال ۱۹۷۶ جایزه نخل طلای کن را دریافت کند در وبسایت «راتن تومیتوز» امتیاز ۹۸ درصد را از دیدگاه منتقدان در اختیار دارد.

«گاو خشمگین» (۹۶ درصد)، «رفقای خوب» (۹۶ درصد)، «هوگو» (۹۳ درصد)، مستند اسکورسیزی درباره باب دیلان (۹۲ درصد)، «رفتگان» (۹۱ درصد) و فیلم قبلی اسکورسیزی یعنی «سکوت» ۸۳ درصد دیگر فیلم های شاخص اسکورسیزی در وبسایت «راتن تومیتوز» که امتیاز بالایی دریافت کرده اند، هستند.

«مرد ایرلندی» که براساس کتاب «شنیده ام خانه ها را رنگ می کنی» اثر چارلز برانت ساخته شده است نهمین همکاری رابرت دنیرو و مارتین اسکورسیزی، چهارمین همکاری رابرت دنیرو و آل پاچینو و اولین همکاری اسکورسیزی و پاچینو است، این فیلم که از آن به عنوان یکی از مهمترین فیلم های حاضر در فصل جوایز اسکار امسال یاد می شود، ۲۷ نوامبر توسط نتفلیکس عرضه می شود.

فیلم تازه اسکورسیزی داستان راننده کامیونی به نام فرانک شیرن است که در دهه ۱۹۵۰ میلادی با راسل بوفالینو، از روسای مافیا ارتباط می‌گیرد. شیرن همزمان با بالا رفتن رتبه خود و تبدیل شدن به یک قاتل قراردادی برتر، شروع به کار برای جیمی هوفا می‌کند. هوفا از رهبران اتحادیه کارگران در آمریکا است که با مافیا و جرائم سازمان یافته ارتباط دارد.

این فیلم داستان زندگی شیرن را دنبال می‌کند که گذشته خود را در دنیای جرم و جنایت به یاد می‌آورد و همچنین نقشی که در ناپدید شدن جیمی هوفا در سال ۱۹۷۵ داشته‌است.

/ س م

نظر شما
ارسال نظر