پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
884
-
الف
+

برگزاری مراسم تشییع پیکر شادروان طباطبایی

مراسم تشییع پیکر شادروان سیدکمال طباطبایی صبح امروز برگزار شد

مراسم تشییع پیکر زنده یاد سیدکمال طباطبایی تهیه کننده سینما و تلویزیون صبح امروز جمعه ۱۸ مردادماه ماه با حضور هنرمندان در ساختمان شماره ۲ خانه سینما برگزار شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از سینماپرس، منوچهر شاهسواری، مازیار میری، حسن فتحی، فریدون جیرانی، همایون اسعدیان، حسین فرحبخش، مهراوه شریفی نیا، محسن محسنی‌نسب، عبدالله علیخانی، محمد بانکی، محمدمهدی عسگرپور، مجید فرجی، بهرنگ توفیقی، یدالله شهیدی، پیمان عباسی و ... از جمله هنرمندانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

در ابتدای مراسم محمدحسین لطیفی که اجرای برنامه را نیز برعهده داشت، بیان کرد: جای بسیار سختی است اینجا ایستادن. سیدکمال عزیز در اوج ناباوری ما را ترک کرد. می‌خواستم در این مراسم متنی را بخوانم اما دیدم که این متن واگویه‌های من است با سید کمال بنابراین ترجیح دادم آن را برای خودم نگه دارم.

در ادامه همایون اسعدیان بعد از تسلیت در گذشت طباطبایی گفت: من سعادت داشتم در فیلم «مرد آفتابی» در کنار طباطبایی باشم. اما متاسفانه خاطره ام از او تلخ است و مربوط می‌شود به بعد از فوت علی. زمانی که او را بعد از مرگ فرزندش دیدم فکر نمی‌کردم که دیگر دوام بیاورد. من آن روز خرد شدن کمال طباطبایی را دیدم.

محمدرضا هنرمند دیگر سخنران مراسم بود که به دلیل تألم خاطر نمی توانست صحبت کند در سخنانی کوتاه اظهار داشت: بعضی اتفاق‌ها در زندگی باورش سخت است و زمان می‌خواهد که آدم بتواند آن را باور کند. من هنوز باور نمی کنم که این سید باشد که اینجاست.

مهدی فرجی نیز که از دوستان طباطبایی بوده است، بیان کرد: سید سفر به سلامت. چند فیلم سینمایی و سریال برای امام رضا (ع) ساختی انشاءالله امروز می‌آید و دستت را می‌گیرد. تو آنقدر دست به خیر بودی که خود اباعبدالله شفاعتت را خواهد کرد. بعد از رفتن علی قرار نداشتی اما از امروز قرار می‌گیری. سید بدخواه کسی نبود و هرکس فیلم خوبی می‌ساخت ذوق می‌کرد.

در ادامه فریدون جیرانی نیز بیان کرد: به نظرم همان صبحی که علی فوت کرد سید هم از لحاظ روحی و روانی مُرد. سعی می‌کرد سرپا بایستند، کار کند و به همسر و دخترش روحیه بدهد تا با غم از دست دادن علی کنار بیایند. طباطبایی هنوز دوست داشت کار کند اما دیگر خبری از آن خنده‌ها و حس و حال گذشته در چهره‌اش دیده نمی‌شد.

یدالله شهیدی آخرین سخنران مراسم بود که در صحبت‌هایی کوتاه گفت: او برادر کوچک من بود و متاسفانه غم از دست دادن او برایم خیلی سنگین است و نمی‌توانم صحبت کنم.

در پایان مراسم بعد از خواندن نماز میت، پیکر طباطبایی به سمت بهشت زهرا (س) تشییع شد تا کنار فرزندش علی آرام بگیرد.

مراسم ترحیم سیدکمال طباطبایی دوشنبه ۲۱ مردادماه از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود.

م ه / ا ز

نظر شما
ارسال نظر