پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
490
-
الف
+

سامانه فروش سینمای ایران رونمایی شد

از سامانه فروش سینمای ایران با حضور مدیرعامل خانه سینما و مدیرعامل موسسه سینما شهر رونمایی شد.

از سامانه فروش سینمای ایران با حضور مدیرعامل خانه سینما و مدیرعامل موسسه سینما شهر رونمایی شد.

در ابتدای این برنامه که در ساختمان جدید سینماشهر برگزار شد مدیرعامل خانه سینما گفت: سال ها نیازمند سامانه ای بودیم تا تولیدکنندگان سینما، منتقدان و کارشناسان سینما به آمار فروش فیلم ها دسترسی داشته باشند تا بتوانند اطلاعات دقیق تری نسبت به آثار در حال اکران داشته باشند.

وی با بیان اینکه این سامانه به صورت آنلاین گزارش به روز فروش در سینماها را در اختیار مخاطب می گذارد، بیان کرد: ممکن است در ابتدا این سایت با مشکلاتی همراه باشد اما قطعا مشکلات احتمالی برطرف خواهد شد.

این سایت برای همگان قابل دسترسی است و امید است این امر تبدیل به یک فضای علمی تحقیقی شود.

مدیرعامل خانه سینما خاطرنشان کرد: البته سامانه مذکور از قبل وجود داشت اما تنها شرکت‌های پخش، سینماداران، مسئولان سینمایی و تهیه‌کنندگان به آن دسترسی داشتند این اطلاعات با آمار فروش که پیش از این ارایه می شد تفاوتی ندارد و تنها جزئیات بیشتری دارد. این آمار به جای ایجاد تضاد باید به یک اهرم منطقی برای تصمیم‌سازی تبدیل شود که سینمای ایران سال‌ها نیازمند آن بود. من معتقدم سینمای ایران در همه اجزا باید روشنگری کند و تنها سینما است که به شفاف سازی پایبند است و بخش های دیگر این کار را نمی کند.

در ادامه این نشست مدیرعامل موسسه سینماشهر با بیان اینکه تمام سینماها و مجتمع های فرهنگی به فروش مکانیزه بلیت متصل هستند، گفت: سامانه فروش سینمای ایران تمام سینما ها و نهادهای فرهنگی که اقدام به اکران فیلم می‌کنند را پوشش می‌دهد. تا پیش از این تنها افراد و صنوف خاص به این اطلاعات دسترسی داشتند اما با تاکید حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی در شفاف سازی اطلاعات تصمیم جمعی در سازمان سینمایی گرفته شد تا اطلاعات فروش در اختیار همه قرار گیرد.

وی ادامه داد: این سامانه ۴ نوع اطلاعات از جمله وضعیت کلی سینماها، فروش هر سینما، فروش هر فیلم و دفاتر پخش را در اختیار عموم قرار می دهد حتی در هنگام قطع اینترنت نیز اطلاعات به محض وصل ارسال می شود.

مسچی همچنین یادآور شد: یکی از مزیت های این سیستم این است که اگر یک سالن سینما اطلاعات خود را ارائه نکند توسط سینماشهر بلافاصله پیگیری می شود. در نهایت اطلاعات وضعیت فروش فیلم‌ها و وضعیت دفاتر پخش هم دیگر اطلاعاتی هستند که به واسطه این سامانه مخاطبان به آنها دسترسی پیدا می‌کنند.

مدیرعامل سینماشهر درباره ارائه صحت اطلاعات فروش نیز توضیح داد: صحت اطلاعات فروش بستگی به بلیت دارد. هر بلیتی که برای فیلم ها فروخته می شود در سامانه ثبت می شود. استفاده از پنل سامانه فروش از فردا سه شنبه ۷ اسفند ماه قابل استفاده و در دسترس است. مخاطبان می توانند با مراجعه به آدرس این سامانه panel.cinemashahr.ir با وارد کردن شماره همراه خود به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

ب س/ط ه

نظر شما
ارسال نظر