پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
498
-
الف
+

افتتاحیه جشنواره ملی فیلم فجر با دکور دیجیتال

کارگردان مراسم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به دکور ویژه این مراسم جزییات بخش‌های مختلف آن را توضیح داد.

کارگردان مراسم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به دکور ویژه این مراسم جزییات بخش‌های مختلف آن را توضیح داد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی جشنواره، کیارش اسدی‌زاده کارگردان مراسم افتتاحیه جشنواره ملی فیلم فجر که سه‌شنبه ساعت ۱۸ در پردیس تئاتر تهران برگزار خواهد شد، گفت: مراسم افتتاحیه سه شنبه، نهم بهمن ماه از ساعت ۶ عصر در پردیس تئاتر تهران شروع می‌شود و بین دو ساعت و نیم تا سه ساعت طول خواهد کشید.

او درباره طراحی صحنه و دکور مراسم افتتاحیه توضیح داد: دکور مراسم به صورت دیجیتال است یعنی ساخت و ساز چوبی و حجمی وجود ندارد و به صورت دیجیتال در مدیا اتفاق می‌افتد. در حقیقت ما با دکوری مواجه هستیم که طراحی خاص خود را دارد یعنی الزاماً اینگونه نیست که تصاویر در مدیا پخش شود. این مدل دکور یک اتفاق ابتکاری و جدید در جشنواره فجر است.

اسدی‌زاده با اشاره به اینکه برنامه‌ای برای موسیقی و اجرا در مراسم افتتاحیه طراحی شده است، درباره برنامه‌های ویژه مراسم افتتاحیه هم گفت: ویدیو‌هایی که در حال تولید برای پخش در این مراسم است خیلی خاص هستند. ویدیو‌هایی برای ۴۰ سال سینمای ایران در حال تولید و تدوین است، ویدیو‌هایی هم درباره هیات انتخاب و داوران در حال تهیه است که متفاوت و خاص هستند. همه این ویدیو‌ها با الهام از تم پوستر جشنواره است و براساس همان ایده‌ها و رنگ‌هایی که در پوستر جشنواره استفاده شده است، ویدئو‌ها در حال تولید هستند.

او افزود: پنج بزرگداشت در مراسم افتتاحیه داریم و فیلمسازان مختلفی در حال تولید و تدوین فیلم‌های این بزرگداشت‌ها هستند. فیلم‌ها هم خیلی متنوع و متفاوت‌تر از سال‌های قبل است.

اسدی‌زاده با تاکید بر اینکه حال و هوای جشن چهل سالگی انقلاب را کاملاً می‌توانید در مراسم افتتاحیه حس کنید، گفت: حتی در دکور مراسم هم ایده‌هایی از جشن چهل سالگی انقلاب دیده می‌شود. همچنین ویدیو‌هایی با موضوع جشن چهل سالگی انقلاب در حال ساخت است. نکوداشت آقای انتظامی را هم در مراسم افتتاحیه خواهیم داشت که با حضور فرزندان ایشان صورت می‌گیرد و ویدیویی هم برای نکوداشت ایشان در حال تولید است.

کارگردان مراسم افتتاحیه درباره انتقاد‌هایی که به محل برگزاری مراسم افتتاحیه می‌شود، بیان کرد: ما خیلی درباره لوکیشن مراسم افتتاحیه تامل کردیم، شرایط برج میلاد، تالار وحدت و تالار وزارت کشور را بررسی کردیم. فضا و ظرفیتی که برای جمعیت نیاز داریم، استیجی که به لحاظ طول و عرض برای دکور نیاز داریم، جای پارک ماشین مهمانان، ورود مهمانان وی آی پی و فضای مدرن لوکیشن مراسم برای ما بسیار مهم بود. پردیس تئاتر تهران از هرجهتی که گفته شد بسیار برای مراسم افتتاحیه مناسب است. شک ندارم که در پایان مراسم کلیه مهمانان از اینکه مراسم در آن لوکیشن برگزار شده راضی خواهند بود. در محل برگزاری مراسم آرامش خوبی برای همه مهمانان وجود خواهد داشت و ان شاءالله مراسم با نهایت کیفیت برگزار خواهد شد.

ه خ/ ص گ

نظر شما
ارسال نظر