پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
732
-
الف
+

هفتمین جشنواره فیلم «حسنات» برگزار می‌شود

هفته فیلم جشنواره «حسنات» در ۲۵ استان کشور برگزار خواهد شد.

هفته فیلم جشنواره «حسنات» در ۲۵ استان کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی حسنات، هفته فیلم «حسنات» در ۲۵ استان کشور برگزار می‌شود و امسال به دلیل ایجاد برخی از مشکلات و تغییر در زمان برگزاری هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه «حسنات» اصفهان، هفته فیلم این جشنواره در ۲۵ استان و ۳۴ شهرستان کشور برپا خواهد شد.

محمد سعید عشاقی جانشین رییس جشنواره ملی فیلم کوتاه «حسنات» اظهار کرد: جشنواره ملی فیلم کوتاه «حسنات» از ۱۱ تا ۱۴ اسفند فیلم‌های برگزیده ۶ دوره جشنواره به صورت رایگان در استان‌های کشور اکران می شود و همه این استان‌ها در اردیبهشت نیز میزبان هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه «حسنات» خواهند بود.

جانشین رییس جشنواره ملی فیلم کوتاه «حسنات» اصفهان ادامه داد: در میان استان‌ها، استان گیلان با پنج نماینده بیشترین همکاری را با جشنواره و پس از آن استان فارس با سه نماینده رتبه دوم را از لحاظ همکاری با جشنواره داشته است.

۲۱ سالن فرهنگسرا در اصفهان میزبان فیلم‌های برگزیده ۶ دوره جشنواره «حسنات»

احمد رضایی دارافشانی رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان نیز با بیان اینکه در حال حاضر هفت منطقه و یک سازمان، هر ۲ ماه یک‌بار مروری بر آثار فیلم‌های برگزیده جشنواره «حسنات» انجام می‌دهند، اظهار کرد: اسم رویداد را «فیلم و شهر» گذاشته‌ایم و در ۲۱ سالن فرهنگسرا اکران فیلم‌ها انجام می‌شود.

وی با اشاره به برآورد ظرفیت صندلی ها اظهار کرد: سه هزار و ۵۳۲ صندلی برای اجرای این برنامه در فرهنگسراهای شهرداری اصفهان تخصیص یافته است.

رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی با بیان اینکه روزانه ۹۰ دقیقه پخش فیلم داریم و بعد از پخش فیلم نیز کارشناسان فرهنگی و اجتماعی حول محور ترویج احسان و نیکوکاری سخنرانی خواهند داشت، تصریح کرد: ۵۰ پک فیلم ۹۰ دقیقه‌ای برای نمایش در مراکز متولی اجرای این طرح آماده و برای آنها ارسال شده است.

رضایی با اشاره به افتتاحیه رسمی هفته فیلم «حسنات» در سالن مهتاب منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان اضافه کرد: در فاز اول پخش فیلم در ساعات ۱۶ تا ۱۸ و در روزهای ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه انجام می شود ضمن اینکه اکران کاملاً تخصصی است و این یک اتفاق بزرگ شهری خواهد بود.

وی با بیان اینکه تماشای فیلم‌های جشنواره «حسنات» برای عموم رایگان است، افزود: همچنین در کنار پخش فیلم بسته‌های فرهنگی شهرداری به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: در این برنامه فیلم‌های کوتاه مناسب با فرهنگ حاکم بر هر منطقه دسته‌بندی می‌شوند و برای اکران در اختیار مسئولان فرهنگسراها قرار می گیرد.

رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی در پایان اظهار کرد: کاملاً این برنامه مشارکتی است و با مناطق تعامل می‌کنیم ضمن اینکه در ۲۲ تا ۲۵ اردیبهشت بخش شهروندی را در مناطق اکران کنیم.

هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه «حسنات» اصفهان از ۲۲ تا ۲۵ اردیبهشت برگزار می شود.

ه خ/ ص گ

نظر شما
ارسال نظر