پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
5216
-
الف
+

ساخت موسیقی فیلم «تنگه ابوغریب»

حامد ثابت موسیقی متن فیلم سینمایی «تنگه ابوغریب» به کارگردانی بهرام توکلی را می‌سازد.

حامد ثابت موسیقی متن فیلم  سینمایی «تنگه ابوغریب» به کارگردانی  بهرام توکلی را می‌سازد.

به گزارش آی‌فیلم، حامد ثابت آهنگسازی که پیش از این با بهرام توکلی همکاری کرده است، این روزها آهنگسازی فیلم سینمایی «تنگه ابوغریب» را بر عهده دارد.

پس از پایان تصویربرداری «تنگه ابوغریب»، این اثر سینمایی وارد مراحل فنی شد و همزمان با آغاز صداگذاری فیلم توسط امیرحسین قاسمی، موسیقی متن آن نیز ساخته می‌شود.

در ۲۱ تیرماه ۱۳۶۷، حمله وسیعی سراسر جبهه جنوب را درگیر می‌کند. یکی از نقاط حساسی که دشمن قصد عبور از آن و رسیدن به شهرها و جاده‌های کلیدی ایران را دارد تنگه ابوغریب است؛ تنگه‌ای که نام و خاطره اش در میانه تاریخ رسمی روزهای پایانی جنگ گم شده؛ تنگه ای که محل مقاومت افراد گردان عمار بود. «تنگه ابوغریب» روایتی است از دفاع گردان عمار در برابر لشکرکشی رژیم بعث به فکه و شرهانی و رشادت رزمندگان گردان عمار در روزهای آخر دفاع مقدس در منطقه حساس تنگه ابوغریب.

فیلم سینمایی «تنگه ابوغریب» ساخته بهرام توکلی یکی از فیلم هایی است که در بخش «سودای سیمرغ» سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر حضور دارد و نخستین اکران آن در جشنواره خواهد بود. 

تهیه کنندگی «تنگه ابوغریب» را سعید ملکان بر عهده دارد و از جمله بازیگران آن می‌توان به جواد عزتی، امیر جدیدی، حمیدرضا آذرنگ، علی سلیمانی، قربان نجفی و مهدی قربانی اشاره کرد.

س م / س م

نظر شما
ارسال نظر
علی تاران

عالی است

شاهین

خیلی معرکه بود....تیتراژ پایانیش از تاثیر گذار ترین موسیقی های این فیلم بود. فقط امیدوارم برای مستند ها یا گذارش های الکی و به درد نخور شبکه خبر یا هر چیز بی مصرف دیگه، مثل آلبومای کارن همایونفر حیف و میل نشه

کاربر مهمان

دقیقا با نظر شاهین موافقم. واقعا تاثیرگذارترین قطعه‌ای بود که شنیده شد.

رقیه

لینکش کو