پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
سه شنبه 28 آبان ماه 1398 ساعت: 08:0096
-
الف
+

نمایش نسخه بازسازی شده «اتوبوس»

فیلم «اتوبوس» به مناسبت سالروز تولد زنده‌یاد یدالله صمدی در «خانه سینما» روی پرده می‌رود.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی خانه سینما، نسخه مورد نظر از فیلم «اتوبوس» به تازگی از روی نگاتیو نگهداری شده در فیلمخانه ملی ایران چاپ شده و کیفیت صدا و تصویر فیلم بسیار خوب است.

اتوبوس فیلمی به کارگردانی یدالله صمدی و نویسندگی داریوش فرهنگ (اصل این فیلمنامه در واقع متعلق به محمود دولت آبادی است) ساخته سال ۱۳۶۴ است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: اهالی یک روستا به دو گروه بالادهی و پایین دهی (حیدری و نعمتی) تقسیم شده‌اند. سرکرده نعمتی‌ها نمکزار خود را به کدخدا، که به دشمنی و کینه بین دو گروه دامن می‌زند می فروشد و یک اتوبوس مستعمل می‌خرد تا با آن مسافرکشی کند. ورود اتوبوس به روستا کار گاریچی (مسافرکش) حیدری‌ها را کساد می‌کند و اختلاف‌ها بیش تر می‌شود. در این میان کدخدا سرکرده حیدری‌ها را ترغیب می‌کند تا آسیابش را به او ــ کدخدا ــ بفروشد و اتوبوسی بخرد. کش مکش بیش از پیش بالا می‌گیرد و ... .

در این فیلم زنده‌یاد هادی اسلامی،حمید طاعتی، زنده‌یاد مرتضی احمدی، اصغر زمانی، یوسف صمدزاده، محمدقاسم پورستار، زنده‌یاد مهری مهرنیا، خسرو دستگیر به ایفای نقش می‌پردازند.

در جلسه‌ که در تاریخ سه شنبه ۲۸ آبان در خانه سینما ساعت ۱۸ برگزار می‌شود، پس از نمایش فیلم اتوبوس عزیزالله حاجی مشهدی و امید نجوان در نشستی درباره فیلم صحبت خواهند کرد.

/ س م

نظر شما
ارسال نظر