پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
208
-
الف
+

معرفی برگزیدگان جایزه ملی «فیلم ایثار»

مراسم اختتامیه سومین جایزه ملی «فیلم ایثار» دوشنبه ۲۲ مهر در تالار شمس برگزار شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از ایرنا، سومین جایزه ملی «فیلم ایثار» با معرفی برگزیدگان در بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.

 حسین انتظامی در مراسم اختتامیه سومین جایزه ملی «فیلم ایثار» که شامگاه دوشنبه ۲۲ مهر در تالار شمس برگزار شد با تقدیر از فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران برای انجام فعالیت‌های ترویجی در حوزه فرهنگ، گفت: توجه به فرهنگ ایثار و شهادت علاوه بر ادای دین به عزیزان ایثارگر برای خود ما نیز ارزشمند است زیرا باعث پالایش روح می‌شود و افزایش انسجام ملی را به دنبال دارد که در این روزگار بسیار مورد نیاز است.

بر اساس گزارش سیدمرتضی حسینی مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران فراخوان سومین جشنواره «فیلم ایثار» در خردادماه سال جاری منتشر شد و شرکت کنندگان تا پایان شهریور ماه فرصت داشتند آثار خود را در قالب «فیلم‌نامه» و «فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای» با موضوع ایثار اجتماعی به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

پس از انتشار فراخوان، هنرمندان استقبال چشمگیری برای شرکت در این جشنواره هنری داشتند به گونه‌ای که در مجموع نزدیک به ۹۰۰ اثر دریافت شده است که از این تعداد ۲۸۴ اثر برای شرکت در بخش فیلم و ۴۹۰ اثر برای رقابت در بخش فیلم‌نامه بوده است.

در پایان نیز در بخش فیلمنامه سه اثر برگزیده شدند و دو اثر نیز شایسته تقدیر و برگزیده قوه قضاییه شناخته شدند. در بخش فیلم نیز سه اثر برگزیده و آثار منتخب بهترین ایده پردازی، برنده جایزه ویژه دبیر جشنواره، برنده جایزه ویژه هیئت داوران، بهترین دستاورد فنی و تکنیکی، اثر شایسته تقدیر و اثر برگزیده قوه قضاییه تقدیر شدند.

در پایان این مراسم برگزیدگان این جایزه به شرح زیر معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند:

در بخش فیلم‌نامه علی مصلح حیدر زاده با اثر شب تولد رتبه اول، صابر محمدی با اثر رسم بازار رتبه دوم و علی مینائی با اثر بخشش سایه رتبه سوم را کسب کردند.

همچنین در این بخش مسعود شعبانی با اثر شماره ۱۱ پذیرش ۲ شایسته تقدیر و مسعود شعبانی با اثر خیلی دور نه چندان نزدیک عنوان اثر برگزیده قوه قضاییه را کسب کردند.

در بخش فیلم نیز بهزاد شاهین پور با اثر مشتری رتبه اول، سید محمدرضا خردمندان با اثر جایی میان ابرها رتبه دوم و حسین دارابی با اثر کفش رتبه سوم را کسب کردند.

همچنین سید حسین آقا سید مرتضی حسینی با اثر ۴۸ ثانیه تا مرگ به‌عنوان بهترین ایده پردازی، مریم مدرس مطلق با اثر صبح حلب به عنوان برنده جایزه ویژه دبیر جشنواره، مجتبی حیدری با اثر همکلاسی به عنوان برنده جایزه ویژه هیئت داوران، سعید کریمی با یک دست صدا دارد به عنوان بهترین دستاورد فنی و تکنیکی (تصویربردار)، علی توکلی زانیانی با اثر تا فردا به عنوان شایسته تقدیر و رضا پیرزاده با اثر به ما عنوان اثر برگزیده قوه قضاییه معرفی شدند.

در این مراسم، حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی و جمعی از مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، مسئولان سازمان سینمایی و هنرمندان شاهد و ایثارگر حضور داشتند.

/ س م

نظر شما
ارسال نظر