پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
344
-
الف
+

رقابت «روزهای نارنجی» در سه جشنواره خارجی

«روزهای نارنجی» در سه جشنواره خارجی حضور می‌یابد

«روزهای نارنجی» به کارگردانی آرش لاهوتی طی روزهای آتی در بخش مسابقه هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون اسپانیا، هفدهمین دوره جشنواره فیلم پیونگ یانگ کره شمالی و نوزدهمین جشنواره یاری سوئد حضور خواهد داشت.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از سینماپرس، هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون با هدف نزدیک کردن مخاطبان محصولات فرهنگی قاره آسیا  با حضور تولیدات ۲۵ کشور آسیایی از ۳۰ اکتبر تا ۱۰ نوامبر در شهر بارسلونا برگزار خواهد شد.

هفدهمین جشنواره فیلم پیونگ یانگ یک رویداد بسیار مهم بین‌المللی فرهنگی کره شمالی برای گسترش مناسبات دوستانه با جامعه بین‌المللی است که از سال ۱۹۸۷ میلادی، ابتدا ویژه کشورهای در حال رشد و حالا به صورت بین‌المللی و متنوع‌تر برگزار می‌شود. آثار و هنرمندان سینمای ایران در دوره‌های مختلف این جشنواره که از سال ۲۰۰۲  دو سال یک بار در ماه سپتامبر برگزار می‌شود، جوایز متعددی را دریافت کرده‌اند.

جشنواره یاری سوئد نیز از قدیمی‌ترین جشنواره فیلم‌های ایرانی در خارج از ایران و بزرگ‌ترین جشنواره فیلم ایرانی در اروپا است که همه ساله در ماه سپتامبر برگزار می‌شود و درآمد حاصل از فروش بلیت فیلم‌های منتخب را برای حمایت از کودکان بی‌سرپرست ایرانی صرف می‌کند.

«روزهای نارنجی» پیش از این در جشنواره مانهایم آلمان جایزه بهترین فیلم جشنواره با عنوان «سینماگر بزرگ تازه وارد»، جایزه فیپرشی یا همان فدراسیون بین‌المللی منتقدان سینما و جایزه کلیسای جهانی را دریافت کرد و در چهارمین دوره جشنواره سینه ایران تورنتو برنده جایزه بهترین فیلمنامه و جایزه بهترین بازیگر زن شده است.

این فیلم همچنین در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر به عنوانی یکی از نامزدهای فیلم‌های اول انتخاب شد و در بخش  تجلی اراده ملی ۲ جایزه دریافت کرد و پس از آن در بخش جشنواره جشنواره‌ها و بازار فیلم سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر نیز حضور داشت.

«روزهای نارنجی» درباره زنی ۴۵ ساله است به نام «آبان» است که واسطه استخدام کارگران فصلی است.

هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند.

م ه / ا ز

نظر شما
ارسال نظر