پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
483
-
الف
+

اختتامیه «نخستین جایزه ملی داستان‌های حماسی»

آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان «نخستین جایزه ملی داستان‌های حماسی» در آرامگاه حکیم فردوسی برگزار می‌شود.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، «نخستین جایزه ملی داستان‌های حماسی» با موضوع اقتباس از رزم‌نامه ایران و توران شاهنامه فردوسی به همت دبیرخانه هنر حماسی حوزه هنری خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

فراخوان این جایزه که سعید تشکری، نویسنده برجسته ادبیات داستانی، دبیری علمی آن را بر عهده دارد، شهریورماه ۹۷ منتشر شد و با استقبال داستان‌نویسانی از سراسر کشور همراه بود.

در مجموع ۲۲۳ طرح از ۱۸۲ نویسنده به دبیرخانه ارسال شد که پس از بررسی و داوری طرح‌های ارسالی، ۱۷ طرح توسط هیئت داوران این جایزه، انتخاب شد و به مرحله نهایی (نگارش داستان بلند براساس طرح‌ منتخب) راه یافت و در نهایت نفرات برگزیده توسط هیئت داوران مرحله پایانی، متشکل از آقایان حسین فتاحی، علی‌اصغر عزتی‌پاک و ساسان ناطق، مشخص شدند.

آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان «نخستین جایزه ملی داستان‌های حماسی» همراه با رونمایی از ۵ عنوان کتاب برگزیده این جایزه و انتشار پیام تبیینی آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی درباره هنر حماسی، ساعت ۱۸ پنج شنبه ۱۳ تیرماه هم‌زمان با روز «قلم» و با حضور محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری کشور و جمعی از مسئولان، فرهیختگان و هنرمندان عرصه هنر و ادبیات فارسی، در محل آرامگاه حماسه‌سرای ایران اسلامی حکیم فردوسی برگزار می‌شود.

ه خ/ ص گ

نظر شما
ارسال نظر