پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
پنجشنبه 5 ارديبهشت ماه 1398 ساعت: 07:42101
-
الف
+

چهاردهمین جشنواره رادیو خاتمه یافت

اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف این رویداد برگزار شد.

به گزارش آی‌فیلم، اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو 4 اردیبهشت با حضور مسئولان صداوسیما، حمید شاه آبادی معاون صدا و جمعی از رادیویی‌ها و مهمانان کشورهای دیگر در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد.

برندگان بخش‌های مختلف این جشنواره به شرح ذیل معرفی شدند:

 

بخش پادکست:

لوح تقدیر و جایزه دوم به حسین عباسی فر برای اثر «دورهمی های تلگرامی» رسید.

لوح تقدیر و جایزه اول به احمد رضا موسوی برای اثر «بابام دوست بیل گیتسه» رسید.

بخش گزارش

هیات داوران در بخش گزارش، اثری را شایسته دریافت جایزه اول ندانست.

لوح تقدیر و جایزه دوم به صورت مشترک تعلق گرفت به زهره دهقانی برای گزارش «شهروندان ارشد» و مریم خادمی برای گزارش «ساخت ایران»

بخش موسیقی:

لوح و جایزه دوم به مهرزاد خواجه امیری برای موسیقی بی کلام «خاطرات شیرین» رسید.

لوح و جایزه اول به محمدمهدی ساوه برای خوانندگی «جوان ایرانی» رسید.

بخش خلاقانه:

لوح تقدیر و جایزه دوم به مجید یوسفی رامندی برای اثر «کلاه کاسکت» رسید.

لوح تقدیر و جایزه اول به فاطمه حدادی برای اثر «سکوت صدا» رسید.

برگزیدگان بخش بین‌الملل

بخش آموزشی و سرگرمی:

لوح و جایزه دوم به طور مشترک به فروزان سروی برای «ستاره شو» از مرکز زاهدان و شهرزاد مظفری برای برنامه «پرپریک» از مرکز لرستان رسید و لوح و جایزه اول به لایندو کانگو از رادیو هند اهدا شد.

بخش پی اس ای؛

لوح و جایزه دوم این بخش به تارون کانتی روت از رادیو هند اهدا شد و لوح و جایزه اول به محسن شاهمرادی برای اثر آلزایمر از رادیو فرهنگ رسید.

بخش شخصیت محور؛

لوح و جایزه دوم به طور مشترک به مهدی شاه‌رضایی برای برنامه «عصر من» از رادیو جوان و عبدالله علایی برای برنامه «به رنگ خدا» از رادیو جوان اهدا شد. لوح و جایزه اول این بخش به محمد صالح علاء برای برنامه «آب و تاب» از رادیو تهران رسید که در سالن حضور نداشت.

بخش مستند؛

لوح و جایزه دوم بخش مستند به زهرا قائدی برای اثر «عماد تولدت مبارک» از رادیو ایران و مهران مجیدپناه برای اثر مادرانه از مرکز سمنان اهدا شد. لوح و جایزه اول هم به لیام ابرین و کنرکین از ایرلند رسید.

بخش مستندنمایشی؛

هیات داوران در این بخش اثری را حایز شرایط لازم برای دریافت جایزه اول ندانست. لوح و جایزه دوم به مهدی آذری برای اثر بر اوج آسمان از مرکز گیلان اهدا شد.

بخش مینی فیچر؛

هیات داوران در این بخش اثری را حایز شرایط لازم برای دریافت جایزه اول ندانست. لوح و جایزه دوم به مرتضی میلانی به مینی فیچر «نهنگ آبی» از رادیو سلامت و منصوره توحیدلو برای «ویولن» از رادیو جوان اهدا شد.

بخش نمایش کوتاه؛

هیات داوران در این بخش اثری را حایز شرایط لازم برای دریافت جایزه اول ندانست. لوح و جایزه دوم به فرهاد امینی برای نمایش «ساعت ده و دو دقیقه» از رادیو نمایش اهدا شد.

در ادامه برگزیدگان بخش آزاد به شرح زیر معرفی شدند؛

بخش فیچر، مینی فیچر؛

لوح و جایزه دوم بخش فیچر به زهره سربازی برای اثر نیایش از رادیو ایران رسید و لوح و جایزه اول بخش مینی فیچر به زهرا قائدی برای اثر «مرگ کسب و کار من است» از رادیو ایران رسید.

نمایش کوتاه؛

لوح و جایزه دوم به سعیده فرضی برای نمایش کوتاه «سرپیچه» از رادیو نمایش رسید. هیات داوران در نمایش کوتاه بخش آزاد، اثری را شایسته دریافت جایزه اول ندانست.

بخش پی اس ای؛

لوح و جایزه دوم به مجتبی حسنی برای پی اس ای «تصادف» از رادیو ایران اهدا شد و لوح و جایزه اول این بخش به انسیه شمس اللهی برای اثر صبر از رادیو فرهنگ رسید.

بخش مستند؛

لوح و جایزه دوم به رقیه آقازاده برای مستند پیام امید از رادیو گفتگو رسید و هیات داوران در مستند بخش آزاد، اثری را شایسته دریافت جایزه اول ندانست.

بخش خلاقانه؛

لوح و جایزه دوم به منصوره توحید لو برای برنامه دروازه دولت از رادیو تهران رسید. لوح تقدیر و جایزه اول به نیما نعمتی زاده برای نمایش روایتی موازی از زندگی از رادیو تهران رسید.

در ادامه مراسم یک قطعه نمایشی رادیویی اجرا شد و همچنین از چهار کتاب معاونت صدا رونمایی شد. در این مراسم برای اولین بار یکی از امکانات رادیویی بر مبنای مدرن‌ترین تکنولوژی‌های صداپایه رونمایی شد.

همچنین خانواده شهید احمدی روشن، خانواده شهید شهریاری، خانواده شهید مدافع حرم خزایی، شهید مدافع حرم جوانمرد در این مراسم تجلیل شدند.

در بخش دیگر این جشنواره باقی برگزیدگان به این شرح اعلام شد:

بخش مستمر نمایشی؛

لوح و جایزه صدابرداری به پیروز صدرایی برای نمایش سوغاتی، لوح و جایزه افکتور به نرگس موسی پور برای نمایش تا آبی آسمان و لوح و جایزه نویسندگی نمایش به حمیدرضا پورعلیپور برای نمایش سوغاتی اهدا شد.

بازیگر زن؛

لوح و جایزه دوم بازیگر زن به فریبا متخصص برای نمایش پنجه خرس رسید.

لوح و جایزه اول زن به فریده دریامج برای نمایش تا آبی آسمان رسید.

بازیگر مرد؛

لوح و جایزه دوم بازیگر مرد به رضا عمرانی برای نمایش پنجه خرس رسید.

لوح و جایزه اول مرد به علی میلانی برای نمایش تا آبی آسمان رسید.

کارگردانی؛

لوح و جایزه اول کارگردانی به ایوب آقاخانی برای نمایش سوغاتی رسید.

تهیه کنندگی؛

لوح و جایزه اول تهیه کنندگی به فرشاد آذرنیا برای نمایش سوغاتی رسید.

بخش مستمر غیرنمایشی؛

لوح و جایزه دوم صدابرداری به علی طاهری فرد صدا بردار برنامه خط آزاد از رادیو جوان رسید.

لوح و جایزه اول به علیرضا آزادگان مهر صدا بردار برنامه صبح جمعه با شما از رادیو ایران رسید.

بخش نویسندگی؛

در این بخش از زهرا یساقی نویسنده برنامه جوان ایرانی سلام از رادیو ایران تقدیر شد و لوح و جایزه اول به حسین آهی برای نویسندگی برنامه شبانگاهی چهارشنبه‌ها از شبکه رادیویی پیام رسید.

یوسف فرجی از رادیو ورزش و نیما نعمتی زاده از رادیو تهران قابل تقدیر شناخته شدند و تندیس، لوح تقدیر و جایزه اثر برتر به محمد اسماعیل پور تهیه کننده برنامه پارسی گویان از رادیو ایران رسید.

بخش گزارشگری؛

لوح و جایزه دوم به سهیل عبدالعلی زاده گزارشگر برنامه تهرانک از رادیو تهران رسید.

لوح و جایزه اول به مژگان نظری گزارشگر برنامه پارسی گویان از رادیو ایران رسید.

بخش کارشناس مجری؛

لوح و جایزه دوم به شهاب شهرزاد کارشناس مجری برنامه کافه هنر از رادیو ایران رسید.

لوح و جایزه اول به حسین آهی مجری برنامه شبانگاهی چهارشنبه‌ها از رادیو پیام رسید.

بخش گوینده زن؛

لوح و جایزه دوم به الهام حسینی گوینده برنامه نیمکت از رادیو ورزش رسید.

لوح و جایزه اول به فاطمه صداقتی گوینده برنامه خط آزاد از رادیو جوان رسید.

بخش گوینده مرد؛

لوح و جایزه دوم به سبحان اکرامی گوینده برنامه صبح ورزش از رادیو ورزش رسید.

لوح و جایزه اول به حسین همایی گوینده برنامه راه شب از رادیو ایران رسید.

در پایان مراسم پوستر جشنواره سال بعد رونمایی شد.

/ س م

نظر شما
ارسال نظر