پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
350
-
الف
+

پوستر جشنواره چهاردهم رادیو انتخاب شد

دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو گفت: از بین ۱۲۰ پوستری که به جشنواره رادیو ارسال شده بود، پوستر برتر انتخاب شد.

دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو گفت: از بین ۱۲۰ پوستری که به جشنواره رادیو ارسال شده بود، پوستر برتر انتخاب شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو، نورالدین جعفری اظهار کرد: در مرحله نخست انتخاب پوستر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو که با داوری شهرام ملازاده ، سعید معدن کن، بهروز رضوی‌نژاد، حامد فاتحی، علی اکبر خدابخش و علی بغدادی برگزار شد، از بین ۱۲۰ طرح ارسال شده، پنج پوستر به مرحله نهایی راه پیدا کرد.

وی افزود: در مرحله نهایی داوری نیز یکی از پوستر‌‌های طراحی شده به عنوان پوستر منتخب چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو برگزیده شده است.

دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو با بیان اینکه جایزه ویژه طراحی پوستر جشنواره در زمان برگزاری همراه با لوح افتخار از سوی جشنواره چهاردهم به اثر منتخب اهدا خواهد شد گفت: همچنین چهار اثر راه یافته به مرحله نهایی نیز در کتاب جشنواره به چاپ خواهند رسید.

طرح پوستر جشنواره رادیو وام گرفته از ارزش‌هایی همچون ایرانییت، اسلامیت و جهانی بودن است که از رنگ‌های لاجوردی، کرم، ماشی و خشتی برای القای مفاهیم ایرانی - اسلامی بهره گرفته شده یعنی همان رنگ‌هایی که در بناهای تاریخی و مساجد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دبیرخانه جشنواره به منظور بهره‌مندی از ظرفیت هنرمندان خلاق و طرح‌های نو و بدیع، طراحی پوستر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا را با اعلام فراخوان عمومی و دعوت از هنرمندان به شکل مسابقه برگزار کرد.

نوآوری، خلاقیت، زیبایی بصری و تکیه بر محوریت نمادهای ایرانی - اسلامی و نیز استفاده از المان‌های رادیویی و رسانه‌ شنیداری از ملاک‌های اصلی طراحی پوستر جشنواره بوده‌اند

ه خ/ ص گ

نظر شما
ارسال نظر