پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
پنجشنبه 21 تير ماه 1397 ساعت: 20:27479
-
الف
+

مریم پیربند بهترین کارگردان زن شد

«فرمیسک» برنده جایزه بهترین کارگردان زن از جشنواره فیلم‌های کوتاه آمریکا شد.

مریم پیربند برای ساخت فیلم کوتاه «فرمیسک» برنده جایزه بهترین کارگردان زن از جشنواره فیلم‌های کوتاه آمریکا شد.

به گزارش آی‌فیلم، فیلم کوتاه «فرمیسک» به کارگردانی مریم پیربند و تهیه کنندگی مج سم پروداکشن که در کشور آمریکا و شهر لس آنجلس تولید شده است، موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردان زن از جشنواره International Independent Shorts Awards در کشور آمریکا شد.

جشنواره International Independent Shorts Awards یکی از جشنواره های قابل استناد جهانی و یا IMDB Quailify است.

این جشنواره در طول یکسال به صورت ماهانه فیلم‌ها را در اختیار داوران قرار داده و فیلم‌هایی که موفق به دریافت جایزه می‌شوند برای نمایش و جشن بزرگ اختتامیه در هالیوود معرفی می‌شوند، «فرمیسک» نیز به جمع برندگان این رویداد بزرگ پیوست.

این فیلم هم‌اکنون منتخب ۲ جشنواره دیگر در آمریکا نیز است که Hollywood Dreamz و جشنواره بین‌المللی Action On FILM هستند.

جشنواره رویای هالیوود Hollywood Dream جشنواره‌ای بین‌المللی است که امسال دومین سال خود را برگزار خواهد کرد. جشنواره مگا آکشن آن فیلم  Mega Action On FILM برای چهاردهمین سال متوالی در آمریکا برگزار می‌شود.

سال گذشته مریم پیربند جایزه بهترین کارگردان زن را برای فیلم «سکوت» از این جشنواره دریافت کرد. این فیلمساز زن ایرانی در حال حاضر به دلیل تولید و زبان فیلم در کنار بقیه تولیدات آمریکایی به رقابت پرداخته است.

«فرمیسک» مراحل فیلمبرداری را در آمریکا و مراحل پس از تولید را در ایران به انجام رساند.

«فرمیسک» به معنای اشک چشم، داستان دختری است که پس از حمله داعش به روستای شان در کردستان عراق زنده مانده است و برای ادامه زندگی مشکلاتی دارد.

در این اثر که تولید مج سم پروداکشن است بازیگرانی چون نازو براوو، مریم شخ ماموندی، لیلا میر، رامین مدنی ایفای نقش کرده‌اند.

ب س / س م

نظر شما
ارسال نظر