پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
يكشنبه 7 آبان ماه 1396 ساعت: 09:16634
-
الف
+

شرکت فیلم سینمایی «کوپال» در جشنواره فیلم «کلکته»

فیلم سینمایی «کوپال» به بیست و سومین جشنواره‌ فیلم کلکته هند راه یافت.

فیلم سینمایی «کوپال» به بیست و سومین جشنواره‌ فیلم کلکته هند راه یافت.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از خبرگزاری مهر، فیلم سینمایی «کوپال» به کارگردانی کاظم ملایی به عنوان نماینده ایران در بخش اصلی جشنواره فیلم کلکته هندوستان شرکت کرد.

جشنواره فیلم «کلکته» یکی از معتبرترین جشنواره‌های فیلم آسیا است که در سال ۱۹۹۵ در هندوستان تأسیس شده است. این جشنواره که به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره فیلم هندوستان به حساب می‌آید به همراه جشنواره‌ گوآ جزو جشنواره‌های مورد تایید انجمن تهیه‌کنندگان جهانی فیلم (FIAPF، فیاپف) در هندوستان به شمار می‌آید.

جشنواره‌ کلکته که سابق با موضوع زنان برگزار می‌شد از سال ۲۰۱۴ بصورت عمومی و رقابتی در بخش‌های مختلف آثار سینمایی، مستند و کوتاه برگزار شده و امسال جایزه‌ نقدی بهترین فیلم این فستیوال چیزی حدود ۳۰۰ میلیون تومان است که تا به امروز بزرگترین جایزه‌ نقدی تمام جشنواره‌های بین‌المللی فیلم دنیا محسوب می‌شود!

فیلم «کوپال» توانسته است در بیستمین حضور بین‌المللی خود در بخش رقابتی این جشنواره که با عنوان نوآوری در تصاویر متحرک معرفی شده است، به نمایش درآید. از آثار شاخص این بخش می توان به پسر صوفیه (بهترین فیلم داستانی جشنواره ترابیکا ۲۰۱۷)، ۱۹۴۵ (برگزیده جایزه تماشاگران برلین ۲۰۱۷)، رفتارهای خوب (جایزه‌ ویژه‌ هیات داوران لوکارنوی ۲۰۱۷)، Los Perros (منتخب هفته‌ منتقدین کن و برگزیده‌ مونیخ و سن سباستین ۲۰۱۷)، مرتب کردن بر اساس خانواده (جایزه‌ ویژه هیات داوران سن سباستین ۲۰۱۷)، عشقی که آنها نمی‌دانند چگونه در دنیا بمانند (منتخب لوکارنوی ۲۰۱۷)، پرندگان در کیگالی آواز می‌خوانند (برگزیده کارلووی واری و نامزد هوگوی طلایی شیکاگو ۲۰۱۷) اشاره کرد.

»کوپال» که چندی پیش به عنوان بهترین فیلم جشنواره‌ براشوف کانادا برگزیده شده بود، داستان تاکسیدرمیست و شکارکشی به نام دکتر احمد کوپال با بازی لوون هفتوان است که درست قبل از تحویل سالِ نو با چالشی غریب در زندگی شخصی‌اش مواجه می‌شود. این اثر که به عنوان یک فیلم اولی متفاوت در جشنواره‌ ملی فیلم فجر سال گذشته مطرح شد، قرار است بزودی در سینماهای کشور به اکران عمومی درآید. نازنین فراهانی، پوریا رحیمی سام و سگی به شارون از دیگر بازیگران این پروژه به حساب می‌آیند.

جشنواره‌ فیلم «کلکته» از تاریخ ۱۰ تا ۱۷ نوامبر، مصادف با ۱۹ تا ۲۶ آبان، در شهر کلکته‌ هندوستان برگزار می‌شود.

ه خ/ ص گ

نظر شما
ارسال نظر