پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
يكشنبه 7 خرداد ماه 1396 ساعت: 13:101630
-
الف
+

طناز طباطبایی: نقش من در «ویلایی‌ها» واقعی نبود

طناز طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون از نقش «سیما» در فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» به آی‌فیلم گفت.

طناز طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون از نقش «سیما» در فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» به آی‌فیلم گفت.

طناز طباطبایی متولد ۲۰ اردیبهشت ۱۳۶۲ در تهران است. وی فارغ‌التحصیل کارشناسی کارگردانی تئاتر است.

اولین حضور جدی او در سینما در سال ۱۳۸۳ با ایفای نقش در فیلم «دیشب باباتو دیدم آیدا» به کارگردانی رسول صدر عاملی رقم خورد. وی همچنین با بازی در نمایش «درس» داریوش مهرجویی، برای نخستین‌بار بازی در تئاتر را تجربه کرد. طباطبایی با بازی در مجموعه‌‌‎ی «میوه‌ی ممنوعه» (۱۳۸۵) به چهره‌ای محبوب و شناخته ‌شده مبدل شد.

او در فیلم‌هایی نظیر «پسر تهرونی» (۱۳۸۷)، «صداها» (۱۳۸۷)، «گزارش یک جشن» (۱۳۸۹)، «مرهم» (۱۳۸۹)، «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» (۱۳۹۱)، «ساکن طبقه‌ی وسط» (۱۳۹۲)، «آرایش غلیظ» (۱۳۹۲)، «پنجاه قدم آخر» (۱۳۹۲)، «رخ دیوانه» (۱۳۹۳)، «مرگ ماهی» (۱۳۹۳)، «بیست هفته» (۱۳۹۴) و مجموعه‌هایی چون «در چشم باد» (۱۳۸۵)، «پرانتز باز» (۱۳۸۸)، «قلب یخی» (۱۳۹۱) و «شاهگوش» (۱۳۹۲) به نقش‌آفرینی پرداخته ‌است.

از جمله افتخارات این هنرمند می‌توان به دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم «صداها» در سال ۱۳۸۸ از جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران و دریافت دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن برای فیلم «مرهم» در سال ۱۳۹۰ از این جشن اشاره کرد. وی همچنین کاندیدای بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در فیلم «رخ دیوانه» در سی و سومین جشنواره‌ی فیلم فجر بوده است.

ص.گ/ ا.ا

نظر شما
ارسال نظر